O Smart home stało się głośno już jakiś czas temu.

Jego popularność wzrosła wraz z rozwojem techniki oraz coraz częściej pojawiającym się w mediach wzmiankach o wspomnianym smart home.

Czym jest tajemniczy system smart home?

smart homeNa samym początku na pewno warto wspomnieć, jakie sekrety skrywa w sobie ten system i do czego w ogóle on służy.

Smart home to w tłumaczeniu z języka angielskiego, inteligentny dom. Jest to dom, o jakim jeszcze jakiś czas temu można było jedynie pomarzyć. Dzięki rozwojowi techniki, inteligentne pomieszczenia są dziś jednak, jak najbardziej możliwe i korzysta z nich coraz więcej rodzin.

Inteligentny dom polega na tym, że praktycznie w całości sterowany jest on za pomocą specjalnych aplikacji. Aplikacje te łącza się na bieżąco z internetem, a ten z konkretnymi elementami pomieszczenia. Dzięki temu na przykład za pomocą aplikacji w smart home, bez wstawania z łóżka można zasunąć i rozsunąć rolety. Jest to oczywiście jedna z bardzo wielu możliwości. Za pomocą swojego telefonu komórkowego bądź też specjalnego pilota, bez żadnego trudu można także sterować oświetleniem, zwiększając bądź zmniejszając jego nasilenie, a także kolorystykę. System pomaga także zabezpieczać okna i drzwi przed ewentualnymi włamaniami. Bardzo często system smart home – https://sklep.gkpge.pl/smart-home połączony jest z siecią kamer oraz alarmów, które kontrolują okolicę i informują właściciela domu o ewentualnym zagrożeniu.

Kategorie: Smart Home

0 Komentarzy

Dodaj komentarz