W dzisiejszych czasach rozrostu cen poszczególnych elementów komputerów stacjonarnych, ludzie częściej myślą o zakupie sprzętu używanego. Należy jednak pamiętać, że są to urządzenia często używane, a co za tym idzie, miewają bardzo różną kondycję.

Na samym początku powinniśmy sprawdzić czy podzespoły w sprzęcie są ze sobą dobrze dobrane. Jeśli nie mamy wiedzy w tym temacie, możemy śmiało zapytać się o to na wybranym forum komputerowym. Ludzie na takich forach powinni też wycenić sprzęt, abyśmy nie musieli przepłacać.poleasingowy komputer

Komputery stacjonarne używane – na co zwrócić szczególną uwagę?

Jednym z newralgicznych i najważniejszych elementów jest zasilacz komputera. Powinien być w pełni sprawny, markowy oraz posiadać odpowiednią moc. Jest on tak ważny, mimo swojej ceny, dlatego, że jego uszkodzenie i spalenie może prowadzić do spalenia się innych, cenniejszych komponentów komputera. W internecie znajdziemy mnóstwo informacji dotyczących informacji i zawsze powinniśmy dopytać się sprzedawcy co do zasilacza.

Kolejną rzeczą w używanych komputerach stacjonarnych (https://pro4it.pl/komputery), na którą warto zwrócić uwagę, jest karta graficzna. Jest to jeden z najczęściej psujących się elementów oraz jeden z droższych. Warto dopytać o to jak komputer był używany, jeśli do codziennych czynności, to karta powinna być w dobrym stanie. Karta graficzna jest bardzo ważna, ale procesor także. To on jest „mózgiem” komputera i powinien być w dobrym stanie. Być może sprzedawca dysponuje jeszcze gwarancją na sprzęt, można o to dopytać. Człowiek odsprzedający sprzęt nic nie straci, a my zyskamy zabezpieczenie.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz