W XXI. wieku komputery i internet są największym hitem. Coraz więcej dzieci i młodzieży, ale również osób dorosłych interesuje się rewolucyjnymi grami komputerowymi. Mogłoby się wydawać, że przez to w dzisiejszych czasach nie ma miejsca na telewizory i telewizję ogółem. Często jednak wcale tak nie jest.

Telewizor dla osób starszych

Z telewizorów najchętniej korzystają obecnie osoby po 40. roku życia, ale również osoby w podeszłym wieku, dla których komputery są zbyt skomplikowanym sprzętem. Młodsi raczej sięgają jednak po internet, który ich zdaniem daje dużo większe możliwości. Warto zwrócić uwagę również na to, że na obecny stan rzeczy ma wpływ program telewizyjny – emitowane filmy i seriale często są monotonne i nudne, a więc nie przyciągają zbyt wielu młodych osób przed ekrany.

telewizoryFenomen telewizji internetowej

Ze względu na monotonność w przypadku wielu programów telewizyjnych, warto zwrócić uwagę na fenomen telewizji internetowej. Serwisy takie jak Netflix, Showmax czy HBO GO cieszą się obecnie ogromną popularnością i obiły się o uszy nawet niejednej osobie starszej. Po uiszczeniu miesięcznej opłaty użytkownik ma dostęp do ogromnej bazy seriali i filmów o każdej porze dnia i nocy. Ze względu na to często dochodzi do kuriozalnej sytuacji, w której telewizory służą wyłącznie do oglądania telewizji internetowej, za pośrednictwem systemu Smart TV.

Smart TV czyli inteligentna telewizja

Wiele nowoczesnych telewizorów posiada różne funkcje w tym Smart TV. Najprościej jest ją opisać jako dostęp do internetu za pośrednictwem telewizora. Funkcja ta, choć całkowicie niepozorna, daje dostęp do wielu innych funkcjonalności. Przede wszystkim na telewizorze można bez problemu oglądać filmy z takich serwisów jak YouTube, Cda czy wspomniane już wcześniej serwisy z telewizją internetową. Na telewizorze ze Smart TV można nawet odwiedzać serwisy społecznościowe! Można więc bez większego zastanowienia przyznać, że jest to ułatwiająca życie rewolucyjna funkcjonalność na miarę XXI. wieku, będącego erą internetu.

Kategorie: Elektronika

0 Komentarzy

Dodaj komentarz