Coraz więcej osób na swój komputer osobisty wybiera wygodny laptop. Czy to oznacza, że komputery stacjonarne powoli wychodzą z użytku? Nic bardziej mylnego. I jedne, i drugie mają swoją niszę, w której są niezastąpione. Dobrze skonfigurowany, mocny zestaw stacjonarny to coś bardzo pożądanego w każdym domu.

Wygodne korzystanie z komputera

komputery stacjonarneDla wielu osób bardziej wygodne wydają się laptopy, ale spoglądając na to obiektywnie – komputery stacjonarne nie wymagają od użytkownika praktycznie niczego, jeśli konfigurując miejsce do pracy zainwestują w dobre biurko i komfortowy fotel. Nie trzeba dbać o podkładki chłodzące czy pilnować czasu pracy na baterii. Ktoś, kto nie rusza się z domu ze sprzętem, tak naprawdę nie ma powodów, by wyrzekać się tej wygody na rzecz laptopa – droższego, często mniejszego i trudniejszego w kwestii ewentualnej konserwacji czy modernizacji.

Jakość, jakość

Chociaż komputery stacjonarne takie jak https://www.sferis.pl/komputery-stacjonarne-2078 oraz przenośne są z roku na rok coraz lepsze, mają więcej możliwości, w wyścigu cena/jakość stacjonarne trzymają zdecydowaną czołówkę. Porównując zestawy o takiej samej wydajności, można zakupić komputer stacjonarny za połowę ceny, co laptopa z tej półki. Co więcej, laptop za kilka lat będzie wymagał zmiany na lepszy model. Wymiana części będzie zbyt trudna, niemożliwa lub nieopłacalna. W przypadku sprzętu stacjonarnego modernizacja pozostaje w zasięgu nawet przeciętnego użytkownika i nie kosztuje aż tak dużo. Wydajność komputerów stacjonarnych bywa też dużo większa, nawet przy nieco gorszych parametrach – chodzi o kwestię chłodzenia oraz fakt, że w zestawach tych nie trzeba oszczędzać miejsca. Dla graczy czy miłośników kina HD to duża różnica.

Kategorie: Elektronika

0 Komentarzy

Dodaj komentarz