Żyjąc w tak mocno zinformatyzowanym świecie ciężko jest ludziom czasem zdać sobie sprawę, jak bardzo niesamowite rzeczy ich otaczają z każdej strony. Każdy chociażby w kieszeni nosi cały zasób wiedzy jaką ludzkość zgromadziła od początków swojego istnienia. Posiadamy narzędzia o ogromnej mocy i możliwościach. Jednym z najbardziej zachwycających nowoczesnych wynalazków są drukarki 3d, które pozwalają zwykłemu, szaremu człowiekowi tworzyć rzeczy, które do tej pory możliwe były jedynie w wyspecjalizowanych zakładach przemysłowych.

Jak działa drukarka 3d?

drukarki 3DDrukarka 3D, czasem nazywaną drukarką przestrzenną, daje możliwość produkowania trójwymiarowych przedmiotów o właściwie dowolnych kształtach i rozmiarach, Ograniczeniem jest tylko pole druku drukarki i posiadana ilość materiału do drukowania tzw. filamentu.

Po przesłaniu odpowiedniego pliku wykonawczego z komputera, który zawiera pełne wymiary drukowanego obiektu, możliwe jest uzyskanie go w fizycznej postaci w ciągu zaledwie kilku godzin.

Co można drukować?

Drukarka 3D daje właściwie niczym nie ograniczone możliwości. Już dziś bez przeszkód można samodzielnie drukować wszelkiego rodzaju plastikowe przedmioty: zabawki, części do składani, klocki itd.

Drukarki 3D takie jak https://sklep.gkpge.pl/drukarki-3d znajdują jednak znacznie bardziej zaawansowane zastosowania np. dają możliwość drukowania części zamiennych do samochodów, broni palnej, a nawet przy zastosowaniu odpowiedniej technologi druku, organów i części ciała człowieka.

Kategorie: Drukarki

0 Komentarzy

Dodaj komentarz