W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście myszki przewodowe, które komunikują się z komputerem za pomocą kabla podpiętego bezpośrednio do portu USB. To właśnie dzięki takiemu podłączeniu nie ma ryzyka zakłócenia pracy.

Jakie zalety ma przewodowa myszka komputerowa?

Przewodowe myszki komputerowe sprawdzą się przede wszystkim podczas dynamicznej rozgrywki myszka komputerowasieciowej. Podczas grania w gry, każda mini sekunda się liczy, dlatego też nie można pozwolić sobie nawet na najmniejsze opóźnienia. Dla większości użytkowników największą zaletą myszek przewodowych jest oczywiście ich wytrzymałość oraz to, że są bardzo tanie. Nie ma też konieczności ładowania akumulatorów albo inwestowania w nowe baterie. Jedyną wadą jest brak mobilności, która w wielu sytuacjach może okazać się bardzo przydatna.

Moda na myszki bezprzewodowe

W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się myszki bezprzewodowe. Spowodowane jest to przede wszystkim modą na mobilność. Renomowani producenci oferują wysokiej jakości gryzonie, które są bardzo odporne na zakłócenia w transmisji. Urządzenia tego typu to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych osób, które w pierwszej kolejności stawiają na wygodę i olbrzymi komfort. Niektóre modele umożliwiają pracę nawet z odległości około 8 metrów. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że myszki bezprzewodowe można podzielić na trzy różne rodzaje. Podział zależy oczywiście od wybranej technologii.

Jakie są rodzaje myszek bezprzewodowych

Jeszcze kilka lat temu dominowały myszki komputerowe, które korzystały z połączenia radiowego. Nadajniki podłączone bezpośrednio do komputera działały najczęściej w częstotliwości 2.4 GHz. Radiowa myszka komputerowa jest dość tania, ale niestety charakteryzuje się dużą podatnością na zakłócenia. Producenci mają w swojej ofercie także myszki Bluetooth, które mogą komunikować się jednocześnie z kilkoma urządzeniami. Największą wadą myszek tego typu jest czas reakcji i dość wysoka cena. Najdroższe i najlepsze są oczywiście myszki Wi-Fi, które w swojej klasie nie mają sobie równych. Myszka komputerowa Wi-fi zapewnia bardzo stabilne połączenie i jest dość dokładna.

Kategorie: Elektronika

0 Komentarzy

Dodaj komentarz