Wystarczy wejść do pierwszego lepszego sklepu z elektroniką, aby ujrzeć szereg najróżniejszych urządzeń drukujących. Najpopularniejszymi są drukarki HP, Epson, Canon i Brother. Poszczególne urządzenia drukujące różnią się od siebie nie tylko ceną i wyglądem, ale także funkcjonalnością. Nie brakuje zarówno zwykłych modeli, jak i prawdziwych kombajnów, które wyposażone są w szereg dodatkowych funkcji. Najczęściej wybieranymi drukarkami są modele atramentowe, ale coraz więcej osób decyduje się także na zakup drukarki laserowej. Dzięki rozwojowi technologicznemu do dyspozycji są nawet modele żelowe. Na zakup którego urządzenia zatem się zdecydować?

drukarki HPDrukarka atramentowa, laserowa a może żelowa?

Niezależnie od tego czy ktoś chce kupić drukarkę HP, Epson, Canon czy też Brother, do dyspozycji ma całą masę najróżniejszych modeli – zarówno tych tanich i droższych, jak również naprawdę drogich. Jeśli ktoś drukuje tylko sporadycznie, to oczywiście nie ma sensu inwestować w wielofunkcyjne urządzenie o zawrotnej cenie. Kupując drukarkę, należy najpierw wybrać technologię wydruku. Najtańsze i najbardziej popularne są drukarki atramentowe. Uważa się, że sprawdzają się one najlepiej do drukowania zdjęć i grafik. Z kolei drukarki laserowe są świetnym wyborem w przypadku używania ich do drukowania dokumentów tekstowych. Trzecią opcją są drukarki żelowe, dzięki którym nie ma mowy o otrzymaniu rozmazanych wydruków. Żel bardzo szybko schnie i nie dociera do głębokich warstw papieru. Niestety tego typu urządzenia nie należą do tanich. Na chwilą obecną nie można także liczyć na szeroki i zróżnicowany wachlarz wyboru drukarek żelowych.

Do domowego użytku, czyli w przypadku drukowania niewielkiej liczby stron, jak najbardziej wystarczy zakup drukarki atramentowej. Jeśli natomiast drukarka ma być częściej eksploatowana i codziennie ma drukować kilkanaście tysięcy stron, to jak warto wówczas zastanowić się nad zakupem urządzenia laserowego. Można wówczas liczyć na niższe koszty eksploatacyjne i szybsze wydruki. Modele laserowe są najczęściej wybierane przez firmy do biura, gzie liczy się wydajność i jak najmniejsze koszty eksploatacyjne.

Kategorie: Elektronika

0 Komentarzy

Dodaj komentarz