Jednym z głównych producentów telewizorów w Polsce jest firma LG. Wiele osób zna tę firmę, więc kiedy przychodzi czas na zakup nowego telewizora, często jest wybierana spośród konkurencji. Cechami, które przyciągają konsumentów do telewizorów LG są dobre parametry techniczne, jakie oferują, cena, jak i design, który może się podobać. Czy coś jeszcze LG ma do zaoferowania swoim konsumentom?

Flagowa technologia OLED

telewizory lgTechnologia bardzo często reklamowana, pewna nowość na rynku. Czym w zasadzie jest OLED. Są to wyświetlacze, które wykorzystują do działania organiczne diody. Za każdy piksel odpowiada niezależna dioda. Dzięki takiemu rozwiązaniu OLED daje bardzo dobre wrażenia kontrastu i głębokiej czerni.
Minusem tej technologii jest z pewnością jej cena, która może odstraszać potencjalnych nabywców. Jako że jest to technologia jeszcze nowa, sporo czasu musi minąć, nim telewizory wykorzystujące OLED zaczną tanieć.

Procesor nowej serii α9 (Alpha9)

Procesor, który został zaprojektowany specjalnie na potrzeby LG OLED AI TV. Nie tylko ma za zadanie poprawiać jakość wyświetlanego obrazie, ale również wspierać sztuczną inteligencję w telewizorach lg. Jedną z ważniejszych możliwości, którą posiadają telewizory LG z procesorem Alpha9 to 4 etapowa,  redukcja szumów, takie urządzenia znajdziesz na https://www.sferis.pl/telewizory-2096/lg. Nowością, z której mogą się ucieszyć przede wszystkim fani sportu oraz gier konsolowych to HFR (High frame rate).
Dodatkiem do wszystkich nowych możliwości jest to, że procesor potrafi analizować obraz oraz rozpoznawać w nim obiekty. Umożliwia mu to wzmocnienie wyrazistości faktur oraz ostrości krawędzi na wyświetlanym obrazie.

Technologia sztucznej inteligencji ThinQ AI

Jest to nic innego jak sztuczna inteligencja, której zadaniem jest pomaganie użytkownikowi w sterowaniu telewizorem. Umożliwia wydawanie poleceń głosowych, także w języku polskim, które telewizor będzie potrafił zrozumieć.
Sztuczna inteligencja w telewizorach LG w języku polskim będzie umożliwiać wyszukiwanie treści na YouTube, sprawdzenie pogody, zmianę kanałów czy poziomu głośności.

Kategorie: Elektronika

0 Komentarzy

Dodaj komentarz