Drukarka to podstawowe urządzenie w każdym biurze. Poza tym obecna jest także w wielu domach. Trzeba jednak wiedzieć, że jedna drugiej nie równa. Generalnie wyróżnić można trzy ich typy. To jaka zostanie wybrana zależy od potrzeb i oczekiwań.

Drukarka igłowa

Pierwszym typem o jakim należy wspomnieć jest drukarka igłowa. Często nazywana jest ona także drukarką matrycową. Nazwa ta związana jest ze sposobem nanoszenia druku na papier. Działanie jej polega na uderzaniu igieł w taśmę barwiącą. Jej zaletą jest przede wszystkim to, iż działa ona dość szybko. Do wad zaliczyć można fakt, iż  działa dość głośno.

Drukarka atramentowa

Drugim typem drukarek są modele atramentowe. W tym przypadku druk tworzony jest ze specjalnie spreparowanego atramentu. W drukarkach tych używa się atramentów w czterech podstawowych kolorach. Są nimi czerń, cyjan, magenta oraz kolor żółty. Drukarka atramentowa – https://www.drtusz.pl/drukarki-atramentowe-c-275.html posiada sporo zalet. Przede wszystkim nie jest to drogie urządzenie. Poza tym działają one dość szybko i cicho. Wadą zaś może być spory koszt eksploatacji.

Drukarka laserowa

Trzecim rodzajem jest drukarka laserowa wykorzystujące specjalne tonery. To co warto powiedzieć o tym typie drukarni to z pewnością fakt, iż drukuje ona w bardzo wysokiej jakości. Oznacza to także, iż druk w żaden sposób się nie rozmywa. Są one także szybkie i proste w obsłudze. Niestety ich wadą jest dość duża cena zakupu oraz także spore koszty eksploatacji.

Oczywiście oprócz wymienionych typów drukarek na rynku znaleźć można także inne urządzenia. Są to np. plotery, które służą do druku na dużych formatach. Znaleźć można także urządzenia wielofunkcyjne, które łączą w sobie drukarkę, skaner, a nawet fax.

Kategorie: Drukarki

0 Komentarzy

Dodaj komentarz