Współcześnie monitory są urządzeniami bardzo powszechnie stosowanymi, zarówno w warunkach domowych jak i biurowych. Warto jednak wiedzieć, że poszczególne monitory mogą się dość znacząco pomiędzy sobą różnić. Ze względu na specyfikę ich zastosowania nie zawsze najlepszym wyborem są te modele o niewyszukanej specyfikacji.

Czy istnieje monitor uniwersalny?

Wbrew temu, co możemy często usłyszeć nie istnieje coś takiego jak monitor uniwersalny. Co znaczy uniwersalny? Gdyby monitor był uniwersalny, wówczas nadawałby się do każdego typu pracy, a jak wiadomo w rzeczywistości tak nie jest. Prawda jest taka, że osoby wykorzystujące monitory do gier będą oczekiwały czegoś zupełnie innego, niż osoby stosujące tego typu urządzenia przede wszystkim w celach w swojej pracy zawodowej. Dlatego przede wszystkim przed ostatecznym zakupem monitora, należy bardzo szczegółowo zdefiniować swoje potrzeby oraz oczekiwania względem tego typu urządzenia.

monitoryMonitor do podstawowych domowych zastosowań

Wszystkie osoby, które korzystają z komputera jedynie okazjonalnie (chodzi tu na przykład o uruchomienie urządzenia raz dziennie), powinny wybierać modele monitorów z bardzo podstawową specyfikacją. W tym przypadku jeśli chodzi o przekątną to jest akurat kwestia indywidualna, więc ten parametr można dobierać wyłącznie do własnych potrzeb. Dla osób wykorzystujących jedynie podstawowe funkcje komputera, odświeżanie monitora nie powinno przekraczać 60 Hz takie jak w ofercie sferis, natomiast czas reakcji plamki powinien oscylować w okolicy 5 ms.

Czy warto inwestować w monitory UltraWide?

Monitory typu UltraWide na rynku są stosunkowo od niedawna, jednak coraz szybciej zyskują sobie na popularności. Jest to bardzo ciekawa i funkcjonalna alternatywa dla dwóch, a nawet trzech monitorów. Wystarczy podłączyć monitor typu UltraWide do komputera, do czego potrzebne będzie tylko jedno gniazdo (warto mieć na uwadze, iż nie wszystkie urządzenia jak laptopy czy desktopy wyposażone są w dwa porty wideo). Ponadto dwa urządzenia będą zajmowały zdecydowanie więcej miejsca niż jedno.

Kategorie: Elektronika

0 Komentarzy

Dodaj komentarz