Lodówka jest jednym z ważniejszych sprzętów AGD w naszej w kuchni. To w niej przechowujemy żywność, więc to od naszej lodówki zależy czy nasze posiłki będą świeże i tym samym zdrowe. Gdy jesteśmy na etapie urządzania naszej kuchni warto poświecić odpowiednią ilość czasu, aby wybrać idealną lodówkę, która trafi w nasze potrzeby. Na co zwracać uwagę przy wyborze lodówki? Jakie dodatkowe funkcje byłyby praktyczne?

Pojemność lodówki

Zanim zdecydujemy się na konkretną lodówkę, musimy zastanowić się, jakie są nasze potrzeby. Czy jesteśmy singlami? Czy mamy dużą rodzinę i kilkoro dzieci? Musimy wziąć pod uwagę również wielkość naszej kuchni, w dużej mierze to od tego będzie zależny nasz wybór.

Na rynku mamy szeroki wybór lodówek. Szczęśliwi posiadacze dużej kuchni mogą zdecydować się na lodówkę w stylu amerykańskim, z dwoma drzwiami. Jest to idealne rozwiązanie dla dużych rodzin. Po jednej stronie znajduję się zamrażalnik a po drugiej chłodziarka, co powoduje, że w lodowce możemy zachować ład i porządek a dostęp do produktów jest łatwy. Lodówki takie jednak są większym wydatkiem niż te tradycyjne.

lodówka

Najbardziej popularnym modelem jest lodówka dwudrzwiowa. Zazwyczaj na dole znajduję się zamrażalnik dosyć dużej objętości, składający się z dwóch lub trzech szuflad. Lodówki takie pasują prawie do każdej kuchni-zazwyczaj są wąskie, ale dosyć wysokie.

Innym modelem są lodówki jednodrzwiowe lub lodówki podblatowe. Są idealne do małej kuchni, z której korzysta niewiele osób. Posiadają mały zamrażalnik wewnątrz części chłodzącej.

Im większa lodówka, tym więcej energii potrzebuje. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę, do jakiej klasy energetycznej należy lodówka. Klasa energetyczna A jest najbardziej oszczędna, a klasa energetyczna G należy do najmniej oszczędnych modeli.

Dodatkowe udogodnienia.

Dodatkowe funkcje, która posiada nasza lodówka mogą okazać się bardzo praktyczne. Może do nich należeć dyspenser wody i lodu, system automatycznego rozmrażania, komora zero lub tryb wakacyjny, który pozwala na zmniejszenie zużycia prądu, gdy wyjeżdżamy na wakacje.
0 Komentarzy

Dodaj komentarz