Laminowanie to jeden z podstawowych sposobów ochrony dokumentów przed zniszczeniem. Laminatory znajdują się na wyposażeniu szkół, urzędów, biur i dostępne są w wielu opcjach. Jednym z podstawowych rodzajów narzędzi do laminowania są laminatory rolkowe.

Czym właściwie są rolkowe laminatory

Te urządzenia, znane również jako laminatory foliowe to bardzo częsty wybór spośród laminatorów. Maszyny te wykorzystują duże rolki folii do laminowania dokumentów o niemal dowolnym rozmiarze. Z ich pomocą
można laminować wiele dokumentów po kolei i przycinać je po zakończeniu procesu laminowania. Dokumenty są umieszczane w otworze na jednym arkuszu plastiku (arkusze z tworzywa sztucznego, które są pokryte klejem). Na górze znajduje się wałek, który utrzymuje górną warstwę laminatu na miejscu. Gdy maszyna do laminowania Unicard uruchamia się, dokument przesuwa się, a dwa arkusze plastiku wyłożonego klejem są podgrzewane do tego stopnia, że ​​przylegają do na stałe do dokumentu.

Zalety i wady laminatorów rolkowych

Zalety stosowania rolkowej maszyny do laminowania sprawiają, że urządzenia te cieszą się ogromną popularnością. Ich podstawowym atutem jest fakt, że można przetwarzać dokumenty o prawie wszystkich rozmiarach, a także można laminować wiele dokumentów w seriach.
Do wad laminatorów rolkowych należą wyższe koszty tych maszyn w porównaniu z mniejszymi laminatorami, oraz większy rozmiar. Na laminator rolkowy trzeba zarezerwować sporą ilość miejsca. Jednak zalety tych maszyn zdecydowanie przewyższają ich wady.

Kategorie: Elektronika

0 Komentarzy

Dodaj komentarz