Nowoczesna księgowość jaką niewątpliwie jest ta prowadzona w chmurze nieco różni się od tej prowadzonej tradycyjnie. Możemy uznać, że dla niektórych przedsiębiorców ma ona jednak plusy i dlatego coraz więcej osób się na nią decyduje. Jednak księgowość w chmurze nie jest dla wszystkich i o tym należy pamiętać. Jeśli nie mamy o niej pojęcia to lepiej zdecydować się na rozwiązania tradycyjne i dzięki temu uniknąć wielu problemów.

Minusy popularnej ostatnio metody księgowości w chmurze

Księgowość prowadzona na serwerach internetowych jest korzystna dla osób, które są do tego specjalnie przeszkoleni. Nie można więc uznać, że nadaje się dla każdego. Konieczne jest przeszkolenie każdego pracownika z osobna, bo jeden nieprzemyślany ruch może spowodować usunięcie plików i tym samym utratę danych, które mogą okazać się niezbędne do dalszego prowadzenia firmy.

Środki zapobiegawcze przed utratą danych

Kiedy mimo znaczących minusów wybierzemy księgowość w chmurze to poza przeszkoleniem pracowników musimy zapewnić sobie zapis danych dla nas ważnych na nośnikach pamięci. Jest to niezbędne działanie, które uniemożliwi utratę ważnych informacji. Każdy człowiek popełnia błędy w tym również pracownicy więc nie możemy mieć w 100% pewności co do tego czy osoba dla nas pracująca nie wykona pochopnie kroku, który nieodwracalnie usunie dane.

Należy również pamiętać, że dostawca, który dostarcza nam potrzebne zasoby ma obowiązek zapewnienia nam chmury na każdy możliwy czas żeby nie okazało się, że pewnego dnia nasza firma pozostanie „bezchmurna”.

Kategorie: IT

0 Komentarzy

Dodaj komentarz