Oryginalne nawilżacze powietrza od renomowanych producentów są jedną z tych inwestycji, która na pewno się zwróci, dlatego też nie warto oszczędzać na tego typu sprzęcie. To właśnie dzięki nawilżaczowi można znacząco poprawić jakość powietrza i zwiększyć komfort w pracy lub domu. Nawilżacze doskonale sprawdzą się nie tylko w chłodniejsze, ale również i w upalne dni.

Ultradźwiękowe nawilżacze powietrza

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale na rynku dostępne są nie tylko parowe nawilżacze, ale również modele ultradźwiękowe, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wybrednych użytkowników. Nawilżacze ultradźwiękowe, jak sama nazwa wskazuje do rozbijania cząsteczek wody używają ultradźwięków. W niektórych modelach para może być podgrzewana albo pozostawiona chłodna. Warto stawiać na urządzenia, które wyposażone są w higrometr, dzięki któremu można szybko zmierzyć stan nawilżenia powietrza. Pamiętać należy również i o tym, że ultradźwięki są słyszalne dla większości zwierząt, dlatego też nie zawsze można skorzystać z ich dobrodziejstwa.

Jakie dodatkowe funkcje mogą się przydać?

W dzisiejszych czasach warto rozejrzeć się za nawilżaczami powietrza, które pozwalają przeprowadzić proces inhalacji. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które zmagają się z astmą albo mają mniejsze lub większe problemy z zatokami. Na półkach sklepowych coraz częściej można znaleźć nawilżacze powietrza, które można wykorzystać przy aromaterapii. Dzięki specjalnym olejkom zapachowym można nie tylko nawilżać powietrze, ale również wprowadzić przyjemny zapach do pokoju.

Kategorie: Elektronika