Komputery poleasingowe cieszą się coraz większą popularnością. Na ich zakup decydują się zarówno osoby prywatne jak i małe firmy, które chcą zaoszczędzić na zakupie drogich laptopów. Powodów takiej sytuacji jest kilka. Przede wszystkim jest to możliwość zakupu komputera wysokiej jakości w bardzo atrakcyjnej cenie. Decydują się jednak na zakup komputera poleasingowego zwrócić należy uwagę na kilka elementów.

Cena
Pierwszym elementem, na który należy zwrócić uwagę kupując laptop poleasingowy jest jego cena. Ceny laptopów poleasingowych są oczywiście niższe od tych nowych w sklepach. To jednak z głównych zachęt do jego zakupu. Jednak nie może być ona także zbyt niska. Dlatego zanim podejmie się decyzję o zakupie warto jest przeanalizować konkurencyjne oferty. Jeśli okaże się, że oferowany laptop jest zbyt tani może to oznaczać, iż coś jest z nim nie tak.

Dokumentacja
Wraz z lapotem poleasingowym powinno się otrzymać wszelką jego dokumentację. W pudełku oprócz samego komputera obecna powinna być także choć instrukcja. Dokumentem koniecznym jest gwarancja na komputer. Absolutnie nie powinno się decydować na zakup laptopa poleasingowego bez gwarancji. Oba warunki najczęściej są spełniane w przypadku zakupu laptopów renomowanych marek jak HP.

Konfiguracja laptopa
Przed zakupem warto jest także sprawdzić konfigurację laptopa. W tym celu użyć można jednego z wielu programów diagnostycznych. Dzięki temu można mieć pewność, że kupowany komputer pozbawiony jest wewnętrznych wad.

Kategorie: Laptopy