Zakup nowej pralki bardzo często wiąże się z dość dużym wydatkiem, dlatego też warto dowiedzieć się na jakie elementy zwracać uwagę przy zakupie. Oryginalna pralka od renomowanego producenta może służyć nawet przez kilkanaście lat, dlatego też warto stawiać właśnie na tego typu urządzenia.

Efektywność prania

Wszyscy producenci pralek mają obowiązek podawania efektywności prania i odwirowania. Dzięki 9 stopniowej skali, można błyskawicznie dowiedzieć się, która pralka może pochwalić się dobrymi parametrami. Najlepszą efektywnością prania oznaczają się pralki z symbolem A+++, a najgorszą urządzenia oznaczone symbolem G. Jak łatwo się domyśleć im wyższa efektywność prania, tym oczywiście skuteczniej usuwany jest brud. Jeżeli chodzi o samo odwirowanie, to przy najwyższym stopniu jest ono szybsze i dokładniejsze.

pralki

Pobór wody

Osoby, które chcą kupić oszczędną pralkę, powinny zwracać uwagę także na zużycie wody podczas jednego cyklu prania. Wartość ta w poszczególnych urządzeniach może wahać się od 11 do nawet 94 litrów. Większość czołowych producentów podaje jednak zużycie wody na rok. Parametr ten umieszcza się na etykiecie pralki.

Kultura pracy

Jeżeli chodzi o kulturę pracy pralki, to mowa tutaj oczywiście o hałasie, który generowany jest podczas prania. Standardowe natężenie dźwięku nowoczesnych pralek oscyluje w okolicach 50dB. Bardzo wysoki poziom hałasu może znacząco zakłócać codzienne funkcjonowanie.

Kategorie: Elektronika