Każda osoba pragnąca uwiarygodnić przedstawione w CV kompetencje, czy też chcąca znacząco przyśpieszyć obróbkę danych na komputerze powinna nauczyć się, jak odpowiednio korzystać z Excela.

Czy warto?

Wielu z nas, mając możliwość nauki obsługi programów biurowych w szkole lub na studiach nie wykorzystała danej szansy. Jeżeli jednak zdaliśmy już sobie sprawę, jak wiele korzyści w życiu przeciętnego użytkownika komputera może przynieść Excel, powinniśmy zastanowić się nad odpowiednim kursem doszkalającym lub zapoznającym nas z podstawami oprogramowania.

Aktualnie każda osoba aplikująca o prace biurowe podaje informacje, jakoby dobrze obsługiwała programy biurowe. Z tego względu duża część pracodawców nie zwraca należytej uwagi na tę część CV. Jeżeli jednak zdecydujemy się przejść odpowiedni kurs Excel online, który poświadczy naszą umiejętność obsługi oprogramowania, mamy pewność przyciągnięcia uwagi potencjalnego pracodawcy.

Jaki kurs?

Dostępne kursy Excel online są dostępne zarówno za darmo, jak i za opłatą. To, na jaki rodzaj kursu się zdecydujemy zależny będzie od naszych aktualnych umiejętności oraz tego, do jakiego stopnia pragniemy opanować oprogramowanie. Chociaż darmowe kursy mogą być świetne dla początkujących, to chcąc zgłębić tajniki obsługi Excela możemy mieć problem ze znalezieniem odpowiednich szkoleń za darmo.

Z tego względu są one świetnym wyborem dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych osób chcących rozwijać swoje kompetencje. Płatne kursy sprawdzą się również dla początkujących, jeżeli zależy nam, aby wszystkie podstawowe informacje były odpowiednio zebrane w jednym miejscu.

Kategorie: IT