Przechadzając się ulicami, często można na witrynach sklepowych znaleźć szyld o nazwie skup tonerów. Z pewnością nie jedną osobę ciekawi czym zajmuje się takie miejsce i dlaczego jest tak popularne, skoro stale powstają nowe punkty.

Skup tonerów — na czym polega działalność?

Każdy, kto choć raz miał w domu drukarkę, ten doskonale wie, jak drogie potrafią być do nich tonery. Częstym przypadkiem jest wręcz sytuacja, gdy zakup toneru może być droższy niż samo urządzenie. Co w takiej sytuacji zrobić? Przestać drukować? Oczywiście nie, ponieważ są miejsca, w których toner można nabyć znacznie taniej.

Skupy tonerów, bo to właśnie o nich mowa, swoją działalność opierają na stałym ruchu tonerów. Skupują od klientów zużyte wkłady, uzupełniają je własnoręcznie tonerem, a następnie gotowe do użycia sprzedają za znacznie mniejszą cenę niż ta w sklepach.
Jak duża to różnica? Zależnie od modelu może sięgać nawet do 70%, więc jest zauważalna przez prywatnego użytkownika, jak również przez duże firmy.
Czy kupowanie tonerów z takiego miejsca ma jakieś minusy?

Czy są minusy dla klientów?

Niestety nie ma na świecie nic idealnego, zatem toner z takiego skupu również ma pewne wady.
Zdecydowanie warto przemyśleć zakup nieoryginalnych tonerów w sytuacji posiadania drukarki jeszcze na okresie gwarancyjnym. W przypadku jej awarii serwis po wykryciu stosowania nieoryginalnych tonerów może odmówić naprawy.
Dodatkowo należy pamiętać o tym, że często tonery nieoryginalne charakteryzują się nieco mniejszą wydajnością. Nie są to różnice, które niwelowałyby różnice w cenie, jednak warto wziąć to pod uwagę, planując harmonogram kolejnych wymian.
Jeśli jednak posiada się drukarkę, której nie obejmuje gwarancja, a także bierze się poprawkę na nieco mniejszą wydajność, toner ze skupu będzie świetnym sposobem na to, aby wprowadzić nieco oszczędności.

Kategorie: Drukarki

0 Komentarzy

Dodaj komentarz