Najistotniejszym parametrem każdej maszynki do strzyżenia nie jest – wbrew pozorom – możliwość dowolnej regulacji długości cięcia, lecz materiał z którego wykonano dany sprzęt i jego moc. Dlaczego? Ponieważ tylko te dwa parametry określają, czy zakupiony sprzęt jest naprawdę funkcjonalny.

Materiał wykonania – co warto wiedzieć?

Z reguły każda tańsza maszynka do strzyżenia (https://www.sferis.pl/maszynki-do-strzyzenia-2812) wyprodukowana jest z metalu lub aluminium. W jednym i w drugim przypadku mowa jest o rozwiązaniach, które… nie są zbyt trwałe. Należy pamiętać, że większość metalowych korpusów w momencie upadku, szybko ulegnie zarysowaniu lub wgnieceniu. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup maszynek tytanowych lub ceramicznych. Ich powłoki dużo lepiej zniosą upadek i to nawet z dużej wysokości.

Myśląc o materiale wykonania warto uwzględnić również ostrze maszynki. Najlepiej, jeśli z łatwością zniesie ono oddziaływanie wilgoci, brudu i oczywiście kurzu. Ciekawą propozycją są ostrza ze stali nierdzewnej, które pokryte są dodatkową, węglową warstwą ochronną. Ich trwałość jest największa.

Moc – która maszynka będzie najlepsza?

Moc to nie tylko liczbowy zapis tak zwanych „watów”, sle przede wszystkim styl pracy samego urządzenia. Moc maszynki do cięcia włosów musi być na tyle duża, by jej ostrze nie zatrzymywało się na dłuższych i gęstszych włosach. W przeciwnym razie włosy mogą zostać wkręcone w mechanizm tnący, co doprowadzi do ich wyrwania.

Moc ma też istotne znaczenie w kontekście zasilania maszynki. Modele bateryjne charakteryzują się z reguły mniejszą mocą, niż ich sieciowe odpowiedniki. Poza tym urządzenia zasilane z gniazdka charakteryzują się ciągle tą samą intensywnością pracy. Z kolei bateria z biegiem czasu wyładowuje się, co oczywiście przedkłada się na wydajność maszynki.

Podsumowanie

Funkcjonalne maszynki do strzyżenia to takie, które zapewnią komfortową pracę i stabilną moc. W przeciwnym razie, nawet najbardziej rozbudowane modele nie spełnią swojej roli. Mowa tu zwłaszcza o konstrukcjach profesjonalnych, dostosowanych do potrzeb salonów fryzjerskich.

Kategorie: Akcesoria