Chcąc zabezpieczyć się przed włamaniem, korzysta się z różnych systemów zabezpieczeń. Nie każde takie rozwiązanie jest w pełni komfortowe, bądź łatwe w codziennym użytkowaniu. Jak na tle innych systemów alarmowych wypada kontaktron wpuszczany?

Jak czuły jest kontaktron wpuszczany?

Ze względu na to, że czujnik montuje się w bliskiej odległości od magnesu, kontaktron wpuszczany można uznać za wyjątkowo czułe urządzenie. Alarm uruchamia się bowiem w momencie, kiedy przewód zostanie przerwany na odległość kilku centymetrów. W praktyce oznacza to, że użytkownik danego lokalu dowiaduje się o próbie włamania, kiedy intruz pozostaje jeszcze na zewnątrz.

Czy użytkowanie kontaktronu wpuszczanego jest komfortowe?

Zazwyczaj systemy alarmowe włącza się wtedy, gdy lokal pozostawia się pusty. Natomiast w przypadku kontaktronu wpuszczanego, można liczyć na ochronę zarówno wtedy, gdy jest się w pomieszczeniu, jak też wówczas, gdy się z niego wychodzi.

Dodatkowym atutem jest to, że alarm nie uruchamia się pod wpływem ruchu, który ma miejsce w pobliżu detektora. Można więc bez obaw pozostawić w danym lokalu domowe zwierzę, np. psa lub kota i mieć pewność, że czujnik nie uruchomi fałszywego alarmu.

Jak korzystać z kontaktronu wpuszczanego?

Tak naprawdę detektor ten nie wymaga żadnych dodatkowych czynności poza samym montażem. Kontaktron wpuszczany jest bowiem urządzeniem bezobsługowym. Oczywiście można połączyć ten czujnik z innymi systemami alarmowymi i monitorować wszystkie sensory jednocześnie.