W każdym domu musi znaleźć się piekarnik. Warto poznać kilka podpowiedzi, dzięki którym ten sprzęt AGD kupi się szybko, jednocześnie nie zaliczając przy tym wpadki. Na rynku jest bardzo dużo różnych piekarników, dlatego wybranie tego jednego jednego, może być problemem.

Nowoczesne piekarniki do domu

Czym kierować się podczas wyboru tego naprawdę nieodzownego sprzętu AGD? Po pierwsze warto zwrócić uwagę na sam design piekarnika. W końcu kuchnia to jedno z tych pomieszczeń, które jest w oczkiem w głowie każdego gospodarza. Chcemy, aby kuchnia była ładnie urządzona i nie ma w tym nic dziwnego. Piekarnik to zatem ważny element. Obecnie bardzo modne są na przykład piekarniki nawiązujące do stylu retro. Często mają one fikuśne pokrętła, które naprawdę świetnie się prezentują. Za taki retro piekarnik trzeba jednak niejednokrotnie zapłacić dużo więcej, niż za inny sprzęt od znanych producentów. Retro piekarniki doskonale pasują na przykład do kuchni w stylu skandynawskim. Prostsze, bardziej minimalistyczne, będą natomiast dobrym wyborem do kuchni w stylu loftowym czy klasycznym.

Najważniejsze funkcje, które posiada piekarnik

Kiedy już zdecydujemy się na jakiś konkretny model, który podoba się nam pod względem wizualnym, warto sprawdzić aspekty techniczne. Najważniejsze jest to, aby piekarnik był na prąd. Dzisiaj oczywiście to nie problem, bo większość modeli właśnie działa w ten sposób. Aspekty techniczne, takie jak na przykład energooszczędność, również są dosyć ważne. Kolejna istotna sprawa to funkcje, jakie posiada piekarnik. Koniecznie musi być w nim termoobieg, bo to bardzo ważne dla osób lubiących robić wypieki. Przydaje się też grill. Modele z wyższej półki cenowej często funkcją samoczyszczenia. Dzięki temu łatwiej utrzymać taki piekarnik w dobrym stanie, nawet jeżeli intensywnie się go użytkuje. Ciekawy jest też możliwość gotowania i pieczenia w piekarniku na parze. Im droższy model, tym więcej tego typu ciekawych rozwiązań. Bez wątpienia ułatwiają one przygotowywanie wymyślnych dań.

Kategorie: AGD