Kupowanie tonerów do drukarek laserowych może wydawać się proste, lecz tak naprawdę wymaga dość sporej wiedzy i doświadczenia. Bez tego niezwykle łatwo jest kupić albo toner zupełnie niepasujący do posiadanej drukarki, albo też taki, który będzie bardzo słabej jakości. Jakie są więc najważniejsze parametry i cechy, o których trzeba pamiętać, gdy kupuje się tonery do drukarek?

Parametry techniczne

Podstawową sprawą podczas wybierania i kupowania domowego tonera, jest określenie, czy będzie on pasował do posiadanej drukarki. Zarówno modeli drukarek jak i tonerów jest naprawdę wiele, więc trzeba się upewnić przed zakupem, że oba sprzęty będą ze sobą kompatybilne. Na szczęście jest to dość proste do określenia, ponieważ wystarczy spojrzeć na opakowanie i znaleźć symbol swojej drukarki.
Kolejną bardzo istotną kwestią jest to, jaka ma być wydajność takiego tonera. Im będzie on wydajniejszy, tym oczywiście będzie wyższa cena. Często nie opłaca się kupować tego najlepszego, ponieważ gdy używa się go w domu, może on wystarczyć nawet na kilka lat.
Na koniec warto również zwrócić uwagę na to, czy kupuje się model czarnobiały, czy też kolorowy. Wybranie tego drugiego w sytuacji posiadania czarnobiałej drukarki, będzie zwyczajnie błędem.

Nowy, zamiennik czy regenerowany?

Zupełnie osobną kwestią jest to, czy lepiej kupić toner zupełnie nowy, regenerowany, czy też zamiennik. Czym się one cechują?
Toner nowy to oczywiście fabrycznie zapakowany i wyprodukowany przez certyfikowanego przez producenta drukarki model, który cechuje się rzecz jasna najwyższą ceną, lecz również najwyższą jakością. Model regenerowany to specjalnie oczyszczony pusty pojemnik po tonerze, który został ponownie napełniony. Jest to rozwiązanie dość dobre, lecz na uwadze trzeba mieć to, że towarzyszy temu największe ryzyko awarii. Zamiennik to natomiast nowy toner, lecz bez certyfikacji producenta drukarki, więc jego jakość może być różna.

Tonery do drukarek dostępne na https://www.drtusz.pl/

Kategorie: Drukarki