W obecnych czasach wraz z rosnącymi rozmiarami telewizorów i ekranów zmienia się także miejsce ich zamontowania. Otóż miejsca tradycyjnych szafek RTV coraz częściej zastępuje ściana, na której zawieszone telewizory wyglądają bardzo efektownie. Dzięki temu klienci zyskują więcej wolnej przestrzeni i miejsca, w których można umieścić inne sprzęty RTV. Oczywiście stojaki i uchwyty do telewizorów pozwalają w łatwy sposób przymocować urządzenie do ściany, a nawet do sufitu.

Czy warto kupić uchwyt do telewizora?

stojaki i uchwyty do telewizorów

Najważniejszą zaletą powieszenia telewizora na ścianie jest bezpieczeństwo. Wiele osób posiada w domu koty i psy, które lubią skakać po meblach. Ponadto małe dzieci bardzo często zbliżają się do ekranów i mogą uderzyć delikatną matrycę. Jeżeli zdecydujemy umieścić telewizor na ścianie, to wtedy eliminujemy wszelkie niebezpieczeństwa. Warto podkreślić, że należy wybierać takie uchwyty, które są wytwarzane przez firmy specjalizujące się w mocowaniach naściennych. Kolejną korzyścią zainstalowania uchwytów jest zwiększenie funkcjonalności ekranu. Nie ulega wątpliwości, że poprzez umiejscowienie telewizora na ścianie unikamy konieczności wstawienia szafki RTV. W ten sposób wnętrza są bardziej przestronne. Naturalnie uchwyt do telewizora zawsze będzie praktycznym rozwiązaniem, który wpasuje się do każdej aranżacji. Zatem powodów, dla których warto zdecydować się na zakup uchwytu ściennego do telewizora, jest bardzo wiele.

Dlaczego warto kupić stojak to telewizora?

Podczas wybierania stojaku do telewizora trzeba zwrócić uwagę na to, w jakim miejscu będzie on użytkowany. W zależności od tego, czy to będzie duża sala konferencyjna, czy pokój dzienny, zawsze konsument powinien wybrać odpowiedni stojak. Mianowicie szczególnie ważny jest parametr taki jak wysokość liczona od podłoża do górnej części stojaka. Podstawową zaletą stojaków przeznaczonych do telewizorów jest ich mobilność. Wszystkie dostępne stojaki na rynku posiadają uchwyty do telewizorów ze standardem VESA. Standard ten oznacza, że zakupując model w odpowiedniej wadze, będzie on pasował do danego telewizora.

Kategorie: Akcesoria