W sprzedaży dostępnych jest bardzo wiele modeli deskorolek elektrycznych, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z najpopularniejszymi modelami. Każdy typ deskorolek ma zarówno swoje zalety, jak i wady, które mają duży wpływ na komfort jazdy.

Deskorolki terenowe

W ostatnim czasie jest duży boom na deskorolki elektryczne terenowe, które są zarezerwowane przede wszystkim dla zaawansowanych użytkowników. Dzięki deskorolce tego typu beż żadnego większego problemu będzie można pojeździć po ścieżkach, kamienistych drogach albo po lasach. Terenowa deskorolka elektryczna wyróżnia się wyższym zawieszeniem i charakterystycznymi kołami z agresywnym bieżnikiem.

Deskorolki dla dzieci

Na półkach sklepowych coraz częściej można spotkać deskorolki elektryczne dla dzieci. Godne polecenia są przede wszystkim modele, które nie pozwalają osiągnąć zbyt dużych prędkości. Dla najmłodszych dzieci ciekawym rozwiązaniem może okazać się nowoczesna deskorolka elektryczna z siedziskiem. Mowa tutaj o deskorolkach typu segway, które co prawda są mniej poręczne, ale znacznie łatwiej się na nich jeździ. Jest to w chwili obecnej najlepsza alternatywa dla popularnych hulajnóg elektrycznych.

Deskorolki elektryczne z siedzeniem

Dla starszych osób ciekawym rozwiązaniem mogą z kolei okazać się deskorolki elektryczne z siedzeniem. Modele tego typu jak sama nazwa wskazuje wyposażone są w dodatkowe siedzenie, które osadzone jest bezpośrednio na podstawie połączonej dwoma kołami. Aby zachować równowagę podczas jazdy na przedzie deskorolki elektrycznej znajduje się specjalny drążek wyposażony w kolejne kółko.

Kategorie: Elektronika