Osobom często korzystającym z komputera, czy nawet tym, które używają go niemal wyłącznie do pracy, może spodobać się użyteczny gadżet w postaci pendrive’a o sporej pojemności. Dzięki posiadaniu niewielkiej przenośnej pamięci można wygodnie przenosić dane o sporych rozmiarach. Choć obecnie niektórzy wolą rozwiązania internetowe (chmury danych, dyski online itd.), tego typu pamięć wciąż pozostaje przydatnym i komfortowym urządzeniem.

Oferta sklepów

pendrivePrzez cały rok w sklepach umożliwiających zakup pendrive’ów nie brakuje różnych ciekawych modeli tak jak np.: https://www.sferis.pl/pendrive-2168, ale przed świętami ich liczba rośnie. Daje to sposobność do zapoznania się z urządzeniami o najlepszych parametrach od strony technicznej oraz z tymi o interesującym designie. Mimo tego, że asortyment wydaje się rozbudowany, a sprzedawcy zachwalają każdy po kolei produkt, do przedświątecznych zakupów warto podejść ze zwyczajowym rozsądkiem. W przypadku pendrive najważniejsze jest to, co ma w środku, więc obdarowany niekoniecznie ucieszy się z malutkiej przestrzeni dyskowej wewnątrz bardzo „wypasionego” egzemplarza. Rozsądne pojemności to ok. 32 GB, najlepiej jednak szukać wśród jeszcze większych pamięci. Daje to gwarancję, że przedmiot będzie długo używany.

Zakupy przez internet?

Oprócz sklepów stacjonarnych sprzedających wyposażenie do komputera, pendrive kupić można również przez internet. Trzeba uważać głównie na serwisy aukcyjne oraz portale z ogłoszeniami, bo weryfikacja jakości urządzenia przed jego otrzymaniem jest niemalże niemożliwa, a ceny bywają standardowe. W miarę możliwości należy korzystać ze sprawdzonych sklepów i wybierać sprzedawców polecanych przez innych klientów. Do pendrive’a powinna zostać dołączona gwarancja zwykła i rozruchowa – jeśli urządzenie odmówi posłuszeństwa w ciągu tygodnia lub dwóch, możliwa jest bezproblemowa wymiana.

Kategorie: Elektronika

0 Komentarzy

Dodaj komentarz