Nowoczesne laptopy od renomowanych producentów nie należą do najtańszych wydatków, ale już za niecałe 1000zł można kupić wysokiej jakości sprzęt, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie. Przed zakupem warto dowiedzieć się nieco więcej o najważniejszych podzespołach, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać odpowiedni model.

Porządny procesor

Laptop do 1000zł nie może obejść się bez solidnego procesora, który jest tak naprawdę sercem każdego sprzętu. Jeżeli chodzi o laptopy dla graczy, to zdecydowanie najlepszym wyborem są procesory co najmniej 4 rdzeniowe. Najdroższe są układy 6 i 8 rdzeniowe, które bardzo trudno jest znaleźć w sprzęcie do 1000zł. Aby zmieścić się w tym przedziale cenowym należy poszukać używanych laptopów do 1000zł albo postawić na poleasingowy sprzęt od firm (jak At-Outlet). Godne polecenia są modele Intel Core i5-7300HQ, które bez żadnego większego problemu poradzą sobie z większością zadań.

Pamięć RAM

Nowe gry i programy komputerowe mają bardzo duże wymagania, dlatego też niezbędna jest odpowiednia ilość kości RAM. Laptop do 1000zł powinien mieć przynajmniej 8GB pamięci RAM. Nie można zapominać o tym, aby zwracają uwagę nie tylko na wielkość kostki RAM, ale również na typ karty. W dzisiejszych czasach najlepszym wyborem są modele DDR4, które mogą pochwalić się taktowaniem od 2133 MHz wzwyż. Inwestując w nowy laptop do 1000zł w pewnym sensie można zaoszczędzić na pamięci RAM, ponieważ w niedalekiej przyszłości będzie można dokupić jej większą ilość. Warto więc postawić na taki model w którym będzie można za jakiś czas dołożyć kolejną kość pamięci.

Kategorie: Laptopy

0 Komentarzy

Dodaj komentarz