Jeden z części kupowanych czy wymienionych sprzętów RTV w domu to bez wątpienia telewizor. Polacy po prostu rozkochali i się w bardzo dużych telewizorach, jeżeli tylko kogoś na to stać – często wymienia telewizor na nowy i dostarcza sobie te o coraz większych ekranach. Niestety często przy tym popełniane są też błędy, bo ludzie zwyczajnie myślą, że im drożej kupią, tym będą mieli większą gwarancją naprawdę świetnej jakości obrazu.

Jaka rozdzielczość telewizora

Pierwsza podstawowa sprawa dotyczy tego jaka rozdzielczość telewizora będzie rzeczywiście najbardziej adekwatna w porównaniu do tego, w jaki sposób zwykle używa się telewizora. Jeżeli ktoś jest użytkownikiem głównie państwowej telewizji, nie ma wykupionej kablówki czy telewizji satelitarnej, która nadaje programy w wysokiej rozdzielczości, ze świetnej jakości obrazu będą zwyczajnie nici. Można powiedzieć, że jakość obrazu będzie wręcz fatalna i oglądanie nie będzie stanowiło żadnej przyjemności. Podobnie będzie zresztą wtedy, gdy na telewizorze będzie oglądało się głównie filmy nielegalnie ściągnięte z Internetu. Najczęściej są one tam w bardzo złej rozdzielczości, dlatego też zamiast krystalicznego i pełnego obrazu, na ekranie będą widoczne dosłownie pojedyncze piksele. Tego nie da się oglądać.

Im drożej tym lepiej

Osoby mało znające się na rozwoju współczesnych technologii,  którym jednak nie brakuje pieniędzy w portfelu, często wydają grube tysiące tylko po to, by za jakiś czas chcieć sprzedać swój telewizor, niewiele na nim tracąc. To niestety bardzo zgubna droga – współczesne technologie rozwijają się bowiem tak szybko, a nowości pojawiają dosłownie co kilka tygodni, że świetnej jakości telewizor po pół roku może stracić na wartości nawet połowę. Nawet po oddaniu go do komisu czy lombard, może być wyceniony dosłownie na jakąś śmiesznie małą kwotę. Jednym słowem w przypadku nowych technologii nie należy myśleć o inwestowaniu, to po prostu rzeczy które szybko się przeterminowują, bardzo tracą na wartości, przez co nie stanowią później większego zabezpieczenia finansowego.

Kategorie: Elektronika

0 Komentarzy

Dodaj komentarz